Exixiz

Yaratıcı Düğün Fikirleri

Aşkınız o kadar güzel, o kadar size ait ki düğününüz de en az aşkınız kadar özel eşssiz olsun istiyorsunuz. Şimdiye kadar yapılmış olanlardan farklı bir şeyler yapmak istiyor ama ne yapmak istediğinize karar veremiyorsunuz. Su altında ya da paraşütle atlarken ”EVET” demek gibi fantastik düşüncelerden de uzaksınız. Peki, öyleyse nasıl bir farklılık yaratabilirsiniz? Öncelikle şunu iyi bilmelisiniz ki yaratıcı bir düğün fikri bulmak ve bunu hayata geçirmek ciddi bir zaman ve emek ister. Bulduğunuz fikre uygun mekanı, istediğiniz tarih için rezerve etmek bile bir yıl öncesinden harekete geçmek demek. Mekanı seçtikten sonra düğününüzü orjinal kılacak olan şey, küçük detaylarda gizli.

 Son yılların olmazsa olmaz düğün adeti, gelin ve damadın fotoğraflarından oluşan slide gösterisi hazırlamak. İlk çıktığı zaman güzel bir fikirdi ama artık pek bir özelliği kalmadı. Bunun yerine işin içine biraz profesyonellik katarak misafirleriniz için kısa bir film hazırlayabilirsiniz. Alt yazılı, siyah beyaz ve komik bir film olabilir.

 Düğününüze gelen hanımların en büyük sorunu bir saatten sonra topuklu ayakkabıların üzerinde durmakta zorlanmak olacaktır. Eğer gece uzunsa ve parti devam ediyorsa onlar için hazırladığınız tokyo terliklerle güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

 Misafirlerinize iyi dileklerini yazmaları için bir defter uzatmak yerine, girişte hazırladığınız bir masanın üzerine daktilo ve kağıt koyarak hoş bir konsept oluşturabilirsiniz.