Balayı Programı

Balayı Programı

• Evlilik tarihi aylar önceden bilinmesine rağmen balayı programı genellikle sona kalır. Düğün tarihi belli olduktan kısa bir süre sonra balayı programı yapılması, erken rezervasyon açısından birçok avantaj sağlar.
• Nereye gideceğinizi tam bilmeseniz de ne tip bir balayı düşündüğünüze karar verin, progamı konuşacağınız acentaya “Her yer olur, ilginç bir şey yapmak istiyoruz” deyip karşı tarafı nefessiz bırakmayın.
• Özellikle egzotik diyarlardaki otellerde balayı çok özel geçer. Buralara uygun olarak hazırlanan paketlere göz atmanızda fayda var.
• Bazı havayolları önceden bildirilmesi durumunda uçakta küçük bir pasta ya da şampanya ikram ederler. Balayı havasına daha uçaktayken girmek için özel ikramı olan havayollarını tercih edebilirsiniz.
• Araba kiralayarak yollara düşeceğiniz bir balayı programı yapıyorsanız, bagajda her zaman bir şişe şampanya bulundurun. Tekrar tekrar kutlama yapmak için yollar güzel sürprizlerle doludur.

UZAKDOĞU RÜZGARI
Yeni yerler görmek, farklı kültürler tanımak da balayının hedefleri arasındaysa Uzakdoğu tercihler arasında yer alabilir. Bu açıdan bakıldığında Vietnam’ı unutmamak gerekir. Vietnam’da çok farklı bir balayı programı geçirmek mümkün. Saigon, Hanoi belli başlı şehirler ama mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi de Halong Bay. Burada gerçek olmayacak kadar farklı doğa manzaraları var. Denizden dimdik yükselen kayalardan ibaret adalar ve bunların haşmeti altında sıradan sallarda yaşayan yöre halkının arasından geçen büyük geleneksel tekneler… Vietnam’ın başka bir yüzü de egzotik doğası ve sahilleri. Nha Trang bölgesi hem kültür hem de dinlenme diyen çiftler için iyi bir seçenek.

Nerede kalınır?
Evason Ana Mandara, bölgenin en iyi otellerinden biri. Uçsuz bucaksız bir sahilde yer alan otelin bulunduğu yer çok sakin. Vahşi bir tabiatın ortasında yer alan otelde her şey çok konforlu.